Przejdź do treści

Konsultacje urologiczne

Konsultacje urologiczne

Czym jest andrologia?

Andrologia jest dziedziną urologii zajmującą się szeroko pojętym zdrowiem mężczyzny. Androlog zajmuje się diagnostyką męskiego układu płciowego. Głównymi schorzeniami, na których się skupia, to niedobory hormonalne, zaburzenia wzwodu i niepłodność męska.

Posiadamy duże doświadczenie w prowadzeniu pacjentów z problemami andrologicznymi. Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach oraz konferencjach krajowych i zagranicznych. Jesteśmy członkami Polskiego i Amerykańskiego Towarzystwa Andrologicznego oraz certyfikowanymi andrologami klinicznymi Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Ponadto Dr Pilch odbył szkolenie Europejskiej Akademii Andrologii uzyskując po zdanym egzaminie tytuł Androloga Klinicznego -EAA. Współpracujemy również z cenioną kliniką leczenia niepłodności – Artvimed.

Późny hipogonadyzm (LOH- Late Onset Hipogonadism)

Późny hipogonadyzm jest określeniem na, tak zwaną, „męską menopauzę”, czyli stan, w którym u starzejącego się mężczyzny dochodzi do obniżenia stężenia hormonów płciowych, co skutkuje osłabieniem libido oraz zaburzeniami wzwodu. Obniżone stężenie testosteronu może mieć też negatywny wpływ na przemiany lipidowe w organizmie, co może wpływać na zwiększenie ilości tkanki tłuszczowej, wzrost stężenia triglicerydów oraz cholesterolu . W konsekwencji może nawet doprowadzić do rozwoju choroby wieńcowej.

Leczenie:

  • Leczenie polega głównie na podawaniu preparatów testosteronu w postaci iniekcji lub żelu wcieranego w skórę

Niepłodność męska

Problem osłabionych parametrów nasienia i związanej z tym niepłodności dotyczy coraz większej liczby mężczyzn. Jest to wynikiem wpływu niekorzystnych czynników środowiskowych oraz odkładania decyzji o posiadaniu dziecka na lata późniejsze. Oprócz tego do obniżenia płodności mogą doprowadzić zaburzenia hormonalne, infekcje w układzie moczowo-płciowym czy jego nieprawidłowości anatomiczne

Diagnostykę rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu uwzględniającego wpływy środowiskowe. Następnie ocenia się wyniki badania nasienia oraz wyniki badań hormonalnych. W badaniu fizykalnym szczególną uwagę zwraca się na jądra, powrózki nasienne, prącie oraz prostatę. USG pozwala ocenić stan układu moczowo-płciowego.

Leczenie:

  • Leczenie uzależnione jest od przyczyny wywołującej niepłodność i może być zachowawcze ( leki) lub niekiedy zabiegowe.

Przedwczesny wytrysk

To sytuacja, kiedy do ejakulacji dochodzi w ciągu jednej minuty od rozpoczęcia stosunku płciowego lub zanim się on zacznie. Schorzenie ma najczęściej podłoże psychogenne, u podstawy którego leżą zaburzenia szlaków serotoninowych w układzie nerwowym. Przyczyną przedwczesnego wytrysku bywają infekcje w obrębie układu moczowo-płciowego. Leczenie polega na wykonywaniu specjalnych ćwiczeń opóźniających wytrysk, farmakoterapii doustnej oraz stosowaniu specjalnych żeli znieczulających żołądź. W każdym przypadku niezbędne jest dokładne badanie urologiczne.

Zaburzenia wzwodu

Choroba Peyroniego

Nasz doświadczony zespół czeka na Ciebie