Nasz zespół

Lek. Michał Swolkień

Specjalista urolog, Fellow of the European Board of Urology (FEBU), Androlog Kliniczny Polskiego Towarzystwa Andrologicznego

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, studia na Wydziale Lekarskim ukończył w 2008 roku. Europejski egzamin specjalizacyjny w dziedzinie urologii złożył w 2016 roku, uzyskując prestiżowy tytuł Fellow of the European Board of Urology (FEBU). Szkolenie specjalizacyjne odbył w Szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie. Jako specjalista urolog pracował również w Oddziale Urologii Szpitala im. Św. Łukasza w Tarnowie.

 

Członek Towarzystw Urologicznych: Polskiego (PTU), Europejskiego (EAU) i Amerykańskiego (AUA). Członek Société Internationale d’Urologie (SIU), Amerykańskiego i Polskiego Towarzystwa Andrologicznego.

 

Uczestnik kursów oraz programów doskonalących umiejętności zawodowe z zakresu mało inwazyjnych zabiegów w urologii i andrologii. Jest jednym z nielicznych lekarzy w Polsce którzy ukończyli szkolenie w zakresie laserowej enukleacji gruczołu krokowego.

 

Lekarz specjalizuje się w urologicznych zabiegach endoskopowych oraz mikrochirurgicznych. Od wielu lat przeprowadza zabiegi RIRS, ECIRS, PCNL w leczeniu kamicy dróg moczowych oraz zabiegi HoLEP i REZUM w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Ponadto jest pionierem w Polsce w zakresie mikrochirurgicznego leczenia żylaków powrózka nasiennego, mikrochirurgicznej biopsji jąder (mTESE) oraz zabiegów rekonstrukcyjnych z powodu męskiej niepłodności.

 

Do portfolio wykonywanych zabiegów zaliczyć można również zabiegi wazektomii, chirurgii estetycznej prącia w tym obrzezania oraz diagnostykę cystoskopową i urodynamiczną zaburzeń układu moczowego.

 

W ramach leczenia ambulatoryjnego Dr Swolkień przeprowadza diagnostykę i leczenie zaburzeń andrologicznych takich jak np. niedobór testosteronu. W przypadku zaburzenia erekcji, poza leczeniem farmakologicznym wykonuje zabiegi falą uderzeniową oraz zastrzyki z osocza bogatopłytkowego PRP. We współpracy z najlepszymi specjalistami w kraju kwalifikuje do zabiegów wszczepienia protezy prącia.

Od kilku lat związany zawodowo ze Szpitalem na Klinach oraz Szpitalem na Dworskiej w Krakowie w których przeprowadza część z oferowanych zabiegów.

 

Umów rozmowę

Zarezerwuj teraz

Gabinet Urocentrum


Centrum Medyczne Semper Fortis dawniej 4M

31-141 Kraków, ul. Krowoderska 17
woj. małopolskie
Godziny otwarcia: Pon - Pt, 9 - 18

Kontakt telefoniczny

 

+48 535 554 433,
12 307 44 44 

Kontakt mailowy


kontakt@urocentrum.info

 

Napisz do nas
hCaptcha