W czym możemy pomóc?

Cystoskopia giętka

Regularne badania dostarczają bieżących informacji o stanie naszego zdrowia oraz mogą uratować zdrowie, a nawet życie pacjenta. Wczesna diagnostyka dolegliwości miejsc intymnych wspomaga skuteczny proces leczenia oraz zmniejsza ryzyko powikłań. Nasz gabinet oferuje badanie służące do oceny cewki i pęcherza, które pozwala wykryć takie nieprawidłowości jak: guzy, kamienie, uchyłki, cysty. Cystoskopia pęcherza moczowego jest wymagana w diagnostyce krwiomoczu i nawracającego krwinkomoczu. Kontrolę stanu zdrowia pacjenta przeprowadza urolog, czyli lekarz specjalizujący się w chorobach układu moczowego, w gabinecie urologicznym. W tym celu wykorzystuje specjalny, giętki przyrząd, wyposażony w elastyczny wężyk.

Cystoskopia – przebieg badania:

1) Pacjent rozbiera się od pasa w dół, ubiera specjalną bieliznę, a następnie kładzie się na fotelu ginekologicznym.
2) Kolejnym krokiem jest przykrycie ciała jałowym obłożeniem, żeby zapewnić sterylność oraz komfort.
3) Dezynfekcja ujścia cewki oraz znieczulenie – dla komfortu pacjentów używamy najwyższej klasy środków znieczulających cewkę w podwójnej ilości.
4) Wprowadzenie przyrządu do cewki, a następnie do pęcherza.
5) Po badaniu, w większości przypadków, nie trzeba stosować antybiotyków oraz leków przeciwbólowych.

Nasz gabinet urologiczny wyposażony jest w najnowszy cystoskop giętki marki Olympus, który – w przeciwieństwie do sztywnej wersji urządzenia – umożliwia przeprowadzenie badania  komfortowo i bezboleśnie dla pacjenta. Dodatkowo instrument wyposażony jest w specjalne podświetlenie NBI, które pozwala wykryć nowotworowe zmiany w śluzowce niewidoczne gołym okiem. 

Guz pęcherza moczowego

Guz pęcherza moczowego

Zmieniona śluzówka w świetle

Skopia odwrócona-widok na szyję pęcherza moczowego i cystoskop

Ujście moczowodu

Zwieracz cewki moczowej

Dr Pilch z kolejnym Certyfikatem

Pragniemy poinformować, że po zakończeniu dwuletniego szkolenia dr Pilch zdał egzamin organizowany przez Europejską Akademię Andrologii uzyskując certyfikat Androloga Klinicznego!

Najlepiej wyposażony gabinet

Miło nam poinformować, że w gabinecie UroCentrum pojawił się nowy sprzęt: cystoskop giętki marki Olympus do diagnostyki cewki moczowej i pęcherza moczowego stół operacyjny z oświetleniem pozwalający na przeprowadzenie m.in. zabiegów plastyki stulejki najnowszej generacji aparat do wytwarzania fali uderzeniowej niemieckiej marki Storz służący do leczenia zaburzeń wzwodu. Tym samym gabinet Urocentrum jest najbardziej kompleksowo wyposażonym […]

W Kopenhadze o urologii

W dniach od 16 do 22 marca odbył się w Kopenhadze zjazd Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Wśród wielu wykładów niezwykle ciekawa była sesja andrologiczna, podczas której przedstawiano kolejne dowody na skuteczność działania ESWT w zaburzeniach wzwodu. Dr Pilch i Dr Swolkień uczestniczyli w kongresie pogłębiając swoją wiedzę w urologi i andrologi.

Urocentrum z nowymi Certyfikatami

Miło nam poinformować, że dr Paweł Pilch i dr Michał Swolkień w wyniku pozytywnie zdanego egzaminu uzyskali tytuł androloga klinicznego Polskiego Towarzystwa Andrologicznego.  

UroCentrum się szkoli!

Od 7-8 grudnia uczestniczyliśmy w szkoleniu poświęconym leczeniu kamicy nerkowej za pomocą giętkiego ureterorenoskopu. Metoda ta pozwala w sposób mało inwazyjny leczyć kamicę nerkową w różnym stopniu zaawansowania. Certyfikat_M.Swolkień Certyfikat_P.Pilch

Modern Witch – wywiad z fizjoterapeutką UroCentrum

Materiał pochodzi z portalu miamiko.com Gosia to przeurocza dziewczyna od której bije pozytywna, słoneczna energia. Taka osobowość rozjaśni nawet najbardziej pochmurny dzień. Przeczytaj, o czym rozmawiałyśmy podczas jej ostatniej wizyty w Warszawie! Aloha! Z Hawajską chyba nie można się przywitać inaczej. Widząc Ciebie, nie mogę sobie wyobrazić Małgosi z innym nazwiskiem! A gdyby iść tropem […]

Doniesienie z konferencji

W dniach 17-18.11.17 odbyła się w Krakowie konferencja Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Wykłady wygłoszone przez prelegentów z Polski oraz gości z zagranicy obejmowały tematykę płodności oraz chorób układu płciowego męskiego.  

Ocena przepływów krwi w badaniu USG prącia

Jest to specjalistyczne badanie, które wykonuje się po wywołaniu wzwodu za pomocą iniekcji do ciał jamistych prącia. Ma ono na celu diagnostykę przyczyn zaburzeń wzwodu oraz pozwala na wybór właściwej terapii.

Nowy aparat USG

Miło nam poinformować, że w gabinecie znajduje się wysokiej klasy aparat USG marki siemens z głowicami o wysokiej częstotliwości przeznaczonymi m.in do badań dopplerowskich prącia oraz andrologicznej oceny jąder.  

Strona Urocentrum w nowej odsłonie

Drodzy Pacjenci, witamy Was na nowej witrynie internetowej Centrum Urologii Funkcjonalnej. URO-Centrum ciągle się rozwija. Inwestujemy we własny rozwój, nowy sprzęt medyczny, a także… komunikację z Państwem. Mamy nadzieję, że będziemy spotykać się częściej, również w świecie wirtualnym. Zapraszamy szczególnie na nasz blog, gdzie będziemy publikować teksty związane z naszym Centrum i urologią. Do zobaczenia!