W czym możemy pomóc?

Konsultacje andrologiczne

Andrologia jest dziedziną urologii zajmującą się szeroko pojętym zdrowiem mężczyzny. Androlog zajmuje się diagnostyką męskiego układu płciowego. Głównymi schorzeniami, na których się skupia, to niedobory hormonalne, zaburzenia wzwodu i niepłodność męska.

Posiadamy duże doświadczenie w prowadzeniu pacjentów z problemami andrologicznymi. Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach oraz konferencjach krajowych i zagranicznych. Jesteśmy członkami Polskiego i Amerykańskiego Towarzystwa Andrologicznego oraz certyfikowanymi andrologami klinicznymi Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Ponadto Dr Pilch odbył szkolenie Europejskiej Akademii Andrologii uzyskując po zdanym egzaminie tytuł Androloga Klinicznego -EAA. Współpracujemy również z cenioną kliniką leczenia niepłodności – Artvimed. 

Późny hipogonadyzm (LOH- Late Onset Hipogonadism)

Późny hipogonadyzm jest określeniem na, tak zwaną, „męską menopauzę”, czyli stan, w którym u starzejącego się mężczyzny dochodzi do obniżenia stężenia hormonów płciowych, co skutkuje osłabieniem libido oraz zaburzeniami wzwodu. Obniżone stężenie testosteronu może mieć też negatywny wpływ na przemiany lipidowe w organizmie, co może wpływać na zwiększenie ilości tkanki tłuszczowej, wzrost stężenia triglicerydów oraz cholesterolu . W konsekwencji może nawet doprowadzić do rozwoju choroby wieńcowej.

LECZENIE
Leczenie polega głównie na podawaniu preparatów testosteronu w postaci iniekcji lub żelu wcieranego w skórę

Niepłodność męska

Problem osłabionych parametrów nasienia i związanej z tym niepłodności dotyczy coraz większej liczby mężczyzn. Jest to wynikiem wpływu niekorzystnych czynników środowiskowych oraz odkładania decyzji o posiadaniu dziecka na lata późniejsze. Oprócz tego do obniżenia płodności mogą doprowadzić zaburzenia hormonalne, infekcje w układzie moczowo-płciowym czy jego nieprawidłowości anatomiczne

Diagnostykę rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu uwzględniającego wpływy środowiskowe. Następnie ocenia się wyniki badania nasienia oraz wyniki badań hormonalnych. W badaniu fizykalnym szczególną uwagę zwraca się na jądra, powrózki nasienne, prącie oraz prostatę. USG pozwala ocenić stan układu moczowo-płciowego.

LECZENIE
Leczenie uzależnione jest od przyczyny wywołującej niepłodność i może być zachowawcze ( leki) lub niekiedy zabiegowe.

Przedwczesny Wytrysk

To sytuacja, kiedy do ejakulacji dochodzi w ciągu jednej minuty od rozpoczęcia stosunku płciowego lub zanim się on zacznie. Schorzenie ma najczęściej podłoże psychogenne, u podstawy którego leżą zaburzenia szlaków serotoninowych w układzie nerwowym. Przyczyną przedwczesnego wytrysku bywają infekcje w obrębie układu moczowo-płciowego. Leczenie polega na wykonywaniu specjalnych ćwiczeń opóźniających wytrysk, farmakoterapii doustnej oraz stosowaniu specjalnych żeli znieczulających żołądź. W każdym przypadku niezbędne jest dokładne badanie urologiczne.

Zaburzenia wzwodu – więcej: http://urocentrum.info/usluga/leczenie-zaburzen-wzwodu

Choroba Peyroniego – więcej: http://urocentrum.info/usluga/chorobapeyroniego

Dr Pilch z kolejnym Certyfikatem

Pragniemy poinformować, że po zakończeniu dwuletniego szkolenia dr Pilch zdał egzamin organizowany przez Europejską Akademię Andrologii uzyskując certyfikat Androloga Klinicznego!

Najlepiej wyposażony gabinet

Miło nam poinformować, że w gabinecie UroCentrum pojawił się nowy sprzęt: cystoskop giętki marki Olympus do diagnostyki cewki moczowej i pęcherza moczowego stół operacyjny z oświetleniem pozwalający na przeprowadzenie m.in. zabiegów plastyki stulejki najnowszej generacji aparat do wytwarzania fali uderzeniowej niemieckiej marki Storz służący do leczenia zaburzeń wzwodu. Tym samym gabinet Urocentrum jest najbardziej kompleksowo wyposażonym […]

W Kopenhadze o urologii

W dniach od 16 do 22 marca odbył się w Kopenhadze zjazd Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Wśród wielu wykładów niezwykle ciekawa była sesja andrologiczna, podczas której przedstawiano kolejne dowody na skuteczność działania ESWT w zaburzeniach wzwodu. Dr Pilch i Dr Swolkień uczestniczyli w kongresie pogłębiając swoją wiedzę w urologi i andrologi.

Urocentrum z nowymi Certyfikatami

Miło nam poinformować, że dr Paweł Pilch i dr Michał Swolkień w wyniku pozytywnie zdanego egzaminu uzyskali tytuł androloga klinicznego Polskiego Towarzystwa Andrologicznego.  

UroCentrum się szkoli!

Od 7-8 grudnia uczestniczyliśmy w szkoleniu poświęconym leczeniu kamicy nerkowej za pomocą giętkiego ureterorenoskopu. Metoda ta pozwala w sposób mało inwazyjny leczyć kamicę nerkową w różnym stopniu zaawansowania. Certyfikat_M.Swolkień Certyfikat_P.Pilch

Modern Witch – wywiad z fizjoterapeutką UroCentrum

Materiał pochodzi z portalu miamiko.com Gosia to przeurocza dziewczyna od której bije pozytywna, słoneczna energia. Taka osobowość rozjaśni nawet najbardziej pochmurny dzień. Przeczytaj, o czym rozmawiałyśmy podczas jej ostatniej wizyty w Warszawie! Aloha! Z Hawajską chyba nie można się przywitać inaczej. Widząc Ciebie, nie mogę sobie wyobrazić Małgosi z innym nazwiskiem! A gdyby iść tropem […]

Doniesienie z konferencji

W dniach 17-18.11.17 odbyła się w Krakowie konferencja Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Wykłady wygłoszone przez prelegentów z Polski oraz gości z zagranicy obejmowały tematykę płodności oraz chorób układu płciowego męskiego.  

Ocena przepływów krwi w badaniu USG prącia

Jest to specjalistyczne badanie, które wykonuje się po wywołaniu wzwodu za pomocą iniekcji do ciał jamistych prącia. Ma ono na celu diagnostykę przyczyn zaburzeń wzwodu oraz pozwala na wybór właściwej terapii.

Nowy aparat USG

Miło nam poinformować, że w gabinecie znajduje się wysokiej klasy aparat USG marki siemens z głowicami o wysokiej częstotliwości przeznaczonymi m.in do badań dopplerowskich prącia oraz andrologicznej oceny jąder.  

Strona Urocentrum w nowej odsłonie

Drodzy Pacjenci, witamy Was na nowej witrynie internetowej Centrum Urologii Funkcjonalnej. URO-Centrum ciągle się rozwija. Inwestujemy we własny rozwój, nowy sprzęt medyczny, a także… komunikację z Państwem. Mamy nadzieję, że będziemy spotykać się częściej, również w świecie wirtualnym. Zapraszamy szczególnie na nasz blog, gdzie będziemy publikować teksty związane z naszym Centrum i urologią. Do zobaczenia!