W czym możemy pomóc?

Leczenie zaburzeń wzwodu

Zaburzenie wzwodu jest coraz częstszą chorobą, która według najnowszych danych epidemiologicznych może dotyczyć 52% mężczyzn w wieku 40–70 lat. Występowanie tej dolegliwości związane jest z nieodpowiednim trybem życia (otyłość, palenie tytoniu, mała aktywność fizyczna), jak również z nieleczoną cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym oraz hiperlipidemią. Tło psychogenne także nie pozostaje bez znaczenia.

Fizjologia wzwodu

Po wystąpieniu bodźca pobudzającego układ nerwowy doprowadza do rozszerzenia tętnic doprowadzających krew do ciał jamistych prącia, które wypełniając się krwią prowadzą do powiększenia oraz usztywnienia członka. Równocześnie dochodzi do uciśnięcia naczyń żylnych, co uniemożliwia krwi opuszczenie ciał jamistych. Po ejakulacji lub ustaniu bodźca pobudzającego naczynia tętnicze obkurczają się, co powoduje zmniejszenie dopływu krwi do ciał jamistych i ustąpienie wzwodu. Cały proces jest skomplikowanym mechanizmem, na który składa się współdziałanie układu nerwowego, hormonalnego oraz naczyniowego. Nieprawidłowe działanie jednego z tych układów doprowadza do zaburzeń całego procesu wzwodu.

Diagnostyka

Podstawowym elementem diagnostyki zaburzeń wzwodu jest zebranie szczegółowego wywiadu lekarskiego (z uwzględnieniem nawyków żywieniowych, stylu życia i ilości ćwiczeń fizycznych), a także badanie fizykalne układu moczowo-płciowego. Kolejny krok to ocena poziomu glukozy, triglicerydów, cholesterolu we krwi oraz ciśnienia tętniczego. Ważnym etapem diagnostyki jest konsultacja kardiologiczna, ponieważ zaburzenia wzwodu mogą być pierwszym objawem chorób serca. Następnie ocenie podlega poziom hormonów płciowych męskich w celu wykluczenia zaburzeń endokrynologicznych. Do bardziej szczegółowych badań zaliczamy ocenę przepływu krwi przez prącie w USG.

Leczenie

Rozwój medycyny oraz wielodyscyplinarne podejście do choroby daje większości pacjentów szansę na wyleczenie lub złagodzenie objawów. Zespół naszych specjalistów zapewni Państwu kompleksowe leczenie odwracalnych przyczyn zaburzeń wzwodu.

ESWT- fala uderzeniowa

Nasza placówka dysponuje najnowszym sprzętem przeznaczonym do nie inwazyjnej rehabilitacji zaburzeń wzwodu. Skuteczność ESWT została potwierdzona w badaniach klinicznych i, jak dotąd, jest jedyną nie inwazyjną metodą dającą szansę na wyleczenie a nie tylko złagodzenia objawów. Zabieg polega na stymulacji falami ciał jamistych oraz układu naczyniowo nerwowego prącia. Prowadzi to do odtworzenia układu naczyniowego oraz przywrócenia prawidłowego wzwodu. Metoda jest bezpieczna i nie powoduje powikłań, nie wymaga również znieczulenia. Czas trwania zabiegu wynosi około 15 minut.

Dr Pilch z kolejnym Certyfikatem

Pragniemy poinformować, że po zakończeniu dwuletniego szkolenia dr Pilch zdał egzamin organizowany przez Europejską Akademię Andrologii uzyskując certyfikat Androloga Klinicznego!

Najlepiej wyposażony gabinet

Miło nam poinformować, że w gabinecie UroCentrum pojawił się nowy sprzęt: cystoskop giętki marki Olympus do diagnostyki cewki moczowej i pęcherza moczowego stół operacyjny z oświetleniem pozwalający na przeprowadzenie m.in. zabiegów plastyki stulejki najnowszej generacji aparat do wytwarzania fali uderzeniowej niemieckiej marki Storz służący do leczenia zaburzeń wzwodu. Tym samym gabinet Urocentrum jest najbardziej kompleksowo wyposażonym […]

W Kopenhadze o urologii

W dniach od 16 do 22 marca odbył się w Kopenhadze zjazd Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Wśród wielu wykładów niezwykle ciekawa była sesja andrologiczna, podczas której przedstawiano kolejne dowody na skuteczność działania ESWT w zaburzeniach wzwodu. Dr Pilch i Dr Swolkień uczestniczyli w kongresie pogłębiając swoją wiedzę w urologi i andrologi.

Urocentrum z nowymi Certyfikatami

Miło nam poinformować, że dr Paweł Pilch i dr Michał Swolkień w wyniku pozytywnie zdanego egzaminu uzyskali tytuł androloga klinicznego Polskiego Towarzystwa Andrologicznego.  

UroCentrum się szkoli!

Od 7-8 grudnia uczestniczyliśmy w szkoleniu poświęconym leczeniu kamicy nerkowej za pomocą giętkiego ureterorenoskopu. Metoda ta pozwala w sposób mało inwazyjny leczyć kamicę nerkową w różnym stopniu zaawansowania. Certyfikat_M.Swolkień Certyfikat_P.Pilch

Modern Witch – wywiad z fizjoterapeutką UroCentrum

Materiał pochodzi z portalu miamiko.com Gosia to przeurocza dziewczyna od której bije pozytywna, słoneczna energia. Taka osobowość rozjaśni nawet najbardziej pochmurny dzień. Przeczytaj, o czym rozmawiałyśmy podczas jej ostatniej wizyty w Warszawie! Aloha! Z Hawajską chyba nie można się przywitać inaczej. Widząc Ciebie, nie mogę sobie wyobrazić Małgosi z innym nazwiskiem! A gdyby iść tropem […]

Doniesienie z konferencji

W dniach 17-18.11.17 odbyła się w Krakowie konferencja Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Wykłady wygłoszone przez prelegentów z Polski oraz gości z zagranicy obejmowały tematykę płodności oraz chorób układu płciowego męskiego.  

Ocena przepływów krwi w badaniu USG prącia

Jest to specjalistyczne badanie, które wykonuje się po wywołaniu wzwodu za pomocą iniekcji do ciał jamistych prącia. Ma ono na celu diagnostykę przyczyn zaburzeń wzwodu oraz pozwala na wybór właściwej terapii.

Nowy aparat USG

Miło nam poinformować, że w gabinecie znajduje się wysokiej klasy aparat USG marki siemens z głowicami o wysokiej częstotliwości przeznaczonymi m.in do badań dopplerowskich prącia oraz andrologicznej oceny jąder.  

Strona Urocentrum w nowej odsłonie

Drodzy Pacjenci, witamy Was na nowej witrynie internetowej Centrum Urologii Funkcjonalnej. URO-Centrum ciągle się rozwija. Inwestujemy we własny rozwój, nowy sprzęt medyczny, a także… komunikację z Państwem. Mamy nadzieję, że będziemy spotykać się częściej, również w świecie wirtualnym. Zapraszamy szczególnie na nasz blog, gdzie będziemy publikować teksty związane z naszym Centrum i urologią. Do zobaczenia!