W czym możemy pomóc?

Żylaki powrózka nasiennego

Żylaki powrózka nasiennego – jest to poszerzenie i niewydolność żył jądrowych tworzących w obrębie moszny splot wiciowaty. Patologia ta dotyczy ok. 15% mężczyzn i najczęściej występuje w zakresie lewego powrózka nasiennego.
Przyczyną powstawania żylaków po stronie lewej jest anatomiczne ujście lewej żyły jądrowej do żyły nerkowej pod kątem prostym, co przy równoczesnej niewydolności zastawek powoduje utrudnienie odpływu krwi z jądra. Sploty żylne poszerzają się i mogą być wyczuwalne lub nawet widoczne przez skórę moszny.
Najczęstszymi objawami są dolegliwości bólowe jądra oraz osłabienie parametrów nasienia. Jest za to odpowiedzialnych kilka mechanizmów, z których najważniejsze to: wzrost temperatury w zakresie jądra oraz uszkodzenie spowodowane metabolitami mającymi utrudniony odpływ wraz z krwią żylną.
Diagnostyka żylaków opiera się na badaniu palpacyjnym w pozycji stojącej po zwiększeniu ciśnieniu śródbrzusznego oraz na ocenie ultrasonograficznej, podczas której można zmierzyć średnicę żylaków, a także uwidocznić wsteczny napływ krwi. Dodatkowo zleca się badanie jakości nasienia – seminogram, aby sprawdzić, czy żylaki mają wpływ na płodność.
Leczenie żylaków jest zabiegowe i polega na podwiązaniu lub zaklipsowaniu i przecięciu niewydolnej żyły jądrowej, przez co krew z jądra wraca do krwiobiegu krążeniem obocznym. Najczęściej stosowaną metodą jest laparoskopia, w trakcie której klipsy na żyłę jądrową zakłada się przez jamę brzuszną. Najnowsza technika operacyjna pozwala na zaopatrzenie żylaków przy użyciu mikroskopu. Duże powiększenie daje wgląd w struktury powrózka nasiennego, co umożliwia precyzyjne wyodrębnienie i przecięcie splotów żylnych z równoczesnym zaoszczędzeniem tętnicy jądrowej oraz naczyń limfatycznych, dzięki czemu maleje liczba powikłań, a w szczególności wystąpienie wodniaka jądra.

Ceny zabiegów:

Mikrochirurgiczne zaopatrzenie żylaków powrózka nasiennego od 10 000 – 12 000 PLN
Laparoskopowe zaopatrzenie żylaków powrózka nasiennego 4000 PLN
 

Dr Pilch z kolejnym Certyfikatem

Pragniemy poinformować, że po zakończeniu dwuletniego szkolenia dr Pilch zdał egzamin organizowany przez Europejską Akademię Andrologii uzyskując certyfikat Androloga Klinicznego!

Najlepiej wyposażony gabinet

Miło nam poinformować, że w gabinecie UroCentrum pojawił się nowy sprzęt: cystoskop giętki marki Olympus do diagnostyki cewki moczowej i pęcherza moczowego stół operacyjny z oświetleniem pozwalający na przeprowadzenie m.in. zabiegów plastyki stulejki najnowszej generacji aparat do wytwarzania fali uderzeniowej niemieckiej marki Storz służący do leczenia zaburzeń wzwodu. Tym samym gabinet Urocentrum jest najbardziej kompleksowo wyposażonym […]

W Kopenhadze o urologii

W dniach od 16 do 22 marca odbył się w Kopenhadze zjazd Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Wśród wielu wykładów niezwykle ciekawa była sesja andrologiczna, podczas której przedstawiano kolejne dowody na skuteczność działania ESWT w zaburzeniach wzwodu. Dr Pilch i Dr Swolkień uczestniczyli w kongresie pogłębiając swoją wiedzę w urologi i andrologi.

Urocentrum z nowymi Certyfikatami

Miło nam poinformować, że dr Paweł Pilch i dr Michał Swolkień w wyniku pozytywnie zdanego egzaminu uzyskali tytuł androloga klinicznego Polskiego Towarzystwa Andrologicznego.  

UroCentrum się szkoli!

Od 7-8 grudnia uczestniczyliśmy w szkoleniu poświęconym leczeniu kamicy nerkowej za pomocą giętkiego ureterorenoskopu. Metoda ta pozwala w sposób mało inwazyjny leczyć kamicę nerkową w różnym stopniu zaawansowania. Certyfikat_M.Swolkień Certyfikat_P.Pilch

Modern Witch – wywiad z fizjoterapeutką UroCentrum

Materiał pochodzi z portalu miamiko.com Gosia to przeurocza dziewczyna od której bije pozytywna, słoneczna energia. Taka osobowość rozjaśni nawet najbardziej pochmurny dzień. Przeczytaj, o czym rozmawiałyśmy podczas jej ostatniej wizyty w Warszawie! Aloha! Z Hawajską chyba nie można się przywitać inaczej. Widząc Ciebie, nie mogę sobie wyobrazić Małgosi z innym nazwiskiem! A gdyby iść tropem […]

Doniesienie z konferencji

W dniach 17-18.11.17 odbyła się w Krakowie konferencja Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Wykłady wygłoszone przez prelegentów z Polski oraz gości z zagranicy obejmowały tematykę płodności oraz chorób układu płciowego męskiego.  

Ocena przepływów krwi w badaniu USG prącia

Jest to specjalistyczne badanie, które wykonuje się po wywołaniu wzwodu za pomocą iniekcji do ciał jamistych prącia. Ma ono na celu diagnostykę przyczyn zaburzeń wzwodu oraz pozwala na wybór właściwej terapii.

Nowy aparat USG

Miło nam poinformować, że w gabinecie znajduje się wysokiej klasy aparat USG marki siemens z głowicami o wysokiej częstotliwości przeznaczonymi m.in do badań dopplerowskich prącia oraz andrologicznej oceny jąder.  

Strona Urocentrum w nowej odsłonie

Drodzy Pacjenci, witamy Was na nowej witrynie internetowej Centrum Urologii Funkcjonalnej. URO-Centrum ciągle się rozwija. Inwestujemy we własny rozwój, nowy sprzęt medyczny, a także… komunikację z Państwem. Mamy nadzieję, że będziemy spotykać się częściej, również w świecie wirtualnym. Zapraszamy szczególnie na nasz blog, gdzie będziemy publikować teksty związane z naszym Centrum i urologią. Do zobaczenia!