Konsultacje urologiczne

Andrologia jest dziedziną urologii zajmującą się szeroko pojętym zdrowiem mężczyzny. Androlog zajmuje się diagnostyką męskiego układu płciowego. Głównymi schorzeniami, na których się skupia, to niedobory hormonalne, zaburzenia wzwodu i niepłodność męska.

 

Posiadamy duże doświadczenie w prowadzeniu pacjentów z problemami andrologicznymi. Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach oraz konferencjach krajowych i zagranicznych. Jesteśmy członkami Polskiego i Amerykańskiego Towarzystwa Andrologicznego oraz certyfikowanymi andrologami klinicznymi Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Ponadto Dr Pilch odbył szkolenie Europejskiej Akademii Andrologii uzyskując po zdanym egzaminie tytuł Androloga Klinicznego -EAA. Współpracujemy również z cenioną kliniką leczenia niepłodności – Artvimed.

Późny hipogonadyzm (LOH- Late Onset Hipogonadism)

Późny hipogonadyzm jest określeniem na, tak zwaną, „męską menopauzę”, czyli stan, w którym u starzejącego się mężczyzny dochodzi do obniżenia stężenia hormonów płciowych, co skutkuje osłabieniem libido oraz zaburzeniami wzwodu. Obniżone stężenie testosteronu może mieć też negatywny wpływ na przemiany lipidowe w organizmie, co może wpływać na zwiększenie ilości tkanki tłuszczowej, wzrost stężenia triglicerydów oraz cholesterolu . W konsekwencji może nawet doprowadzić do rozwoju choroby wieńcowej.

LECZENIE
Leczenie polega głównie na podawaniu preparatów testosteronu w postaci iniekcji lub żelu wcieranego w skórę

Niepłodność męska

Problem osłabionych parametrów nasienia i związanej z tym niepłodności dotyczy coraz większej liczby mężczyzn. Jest to wynikiem wpływu niekorzystnych czynników środowiskowych oraz odkładania decyzji o posiadaniu dziecka na lata późniejsze. Oprócz tego do obniżenia płodności mogą doprowadzić zaburzenia hormonalne, infekcje w układzie moczowo-płciowym czy jego nieprawidłowości anatomiczne

Diagnostykę rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu uwzględniającego wpływy środowiskowe. Następnie ocenia się wyniki badania nasienia oraz wyniki badań hormonalnych. W badaniu fizykalnym szczególną uwagę zwraca się na jądra, powrózki nasienne, prącie oraz prostatę. USG pozwala ocenić stan układu moczowo-płciowego.

LECZENIE
Leczenie uzależnione jest od przyczyny wywołującej niepłodność i może być zachowawcze ( leki) lub niekiedy zabiegowe.

Przedwczesny Wytrysk

To sytuacja, kiedy do ejakulacji dochodzi w ciągu jednej minuty od rozpoczęcia stosunku płciowego lub zanim się on zacznie. Schorzenie ma najczęściej podłoże psychogenne, u podstawy którego leżą zaburzenia szlaków serotoninowych w układzie nerwowym. Przyczyną przedwczesnego wytrysku bywają infekcje w obrębie układu moczowo-płciowego. Leczenie polega na wykonywaniu specjalnych ćwiczeń opóźniających wytrysk, farmakoterapii doustnej oraz stosowaniu specjalnych żeli znieczulających żołądź. W każdym przypadku niezbędne jest dokładne badanie urologiczne.

Zaburzenia wzwoduwięcej

 

Choroba Peyroniegowięcej

Umów rozmowę

Zarezerwuj teraz

Gabinet Urocentrum


Centrum Medyczne Semper Fortis dawniej 4M

31-141 Kraków, ul. Krowoderska 17
woj. małopolskie
Godziny otwarcia: Pon - Pt, 9 - 18

Kontakt telefoniczny

 

+48 535 554 433,
12 307 44 44 

Kontakt mailowy


kontakt@urocentrum.info

 

Napisz do nas
hCaptcha