Przejdź do treści
Nasz zespół
lek. Michał Swolkień

Lek. Michał Swolkień

Specjalista urolog, Fellow of the European Board of Urology (FEBU), Androlog Kliniczny Polskiego Towarzystwa Andrologicznego

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, studia na Wydziale Lekarskim ukończył w 2008 roku. Europejski egzamin specjalizacyjny w dziedzinie urologii złożył w 2016 roku, uzyskując prestiżowy tytuł Fellow of the European Board of Urology (FEBU). Szkolenie specjalizacyjne odbył w Szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie. Jako specjalista urolog pracował również w Oddziale Urologii Szpitala im. Św. Łukasza w Tarnowie.

Członek Towarzystw Urologicznych: Polskiego (PTU), Europejskiego (EAU) i Amerykańskiego (AUA). Członek Société Internationale d’Urologie (SIU), Amerykańskiego i Polskiego Towarzystwa Andrologicznego.

Uczestnik kursów oraz programów doskonalących umiejętności zawodowe z zakresu mało inwazyjnych zabiegów w urologii i andrologii. Jest jednym z nielicznych lekarzy w Polsce którzy ukończyli szkolenie w zakresie laserowej enukleacji gruczołu krokowego.

Lekarz specjalizuje się w urologicznych zabiegach endoskopowych oraz mikrochirurgicznych. Od wielu lat przeprowadza zabiegi RIRS, ECIRS, PCNL w leczeniu kamicy dróg moczowych oraz zabiegi HoLEP i REZUM w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Ponadto jest pionierem w Polsce w zakresie mikrochirurgicznego leczenia żylaków powrózka nasiennego, mikrochirurgicznej biopsji jąder (mTESE) oraz zabiegów rekonstrukcyjnych z powodu męskiej niepłodności.

Do portfolio wykonywanych zabiegów zaliczyć można również zabiegi wazektomii, chirurgii estetycznej prącia w tym obrzezania oraz diagnostykę cystoskopową i urodynamiczną zaburzeń układu moczowego.

W ramach leczenia ambulatoryjnego Dr Swolkień przeprowadza diagnostykę i leczenie zaburzeń andrologicznych takich jak np. niedobór testosteronu. W przypadku zaburzenia erekcji, poza leczeniem farmakologicznym wykonuje zabiegi falą uderzeniową oraz zastrzyki z osocza bogatopłytkowego PRP. We współpracy z najlepszymi specjalistami w kraju kwalifikuje do zabiegów wszczepienia protezy prącia. Od kilku lat związany zawodowo ze Szpitalem na Klinach oraz Szpitalem na Dworskiej w Krakowie w których przeprowadza część z oferowanych zabiegów.

Nasz doświadczony zespół czeka na Ciebie