Przejdź do treści
Nasz zespół
lek. Piotr Skrudlik

Lek. Piotr Skrudlik

Specjalista urolog, Fellow of the European Board of Urology (FEBU)

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, wydziału w Zabrzu.

W latach 2012-2014 był asystentem na Katedrze Farmakologii i Toksykologii w Zabrzu, prowadząc ćwiczenia i seminaria ze studentami medycyny. W latach 2015-2021 odbywał szkolenie specjalizacyjne z Urologii w Szpitalu im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Pierwsze doświadczenia z pacjentami urologicznymi w poradni odebrał w poradni przyszpitalnej w Szpitalu im. Ludwika Rydygiera. Następnie rozwinął swoją praktykę w innych miejscach pracy, gdzie aktualnie jest uwielbiany przez pacjentów. Zawsze kładzie nacisk na indywidualne podejście do chorego oraz przypadku, starając się unikać schematów oraz szukać przyczyny dolegliwości wraz z najoptymalniejszym leczeniem. Nie unika trudnych tematów oraz trudnych przypadków.

Ukończył liczne kursy doszkalające, m.in. z zakresu USG układu moczowego, prostaty oraz moszny. Uczestnik licznych szkoleń z zakresu m.in. urodynamiki, małoinwazyjnych metod leczenia kamicy układu moczowego (RIRS), nowoczesnych metod leczenia przezcewkowego rozrostu stercza metodą HoLEP, biopsji fuzyjnej oraz leczenia pęcherza nadreaktywnego metodą ostrzykiwania toksyną botulinową. Aktywnie interesujący się tematami z pogranicza urologii i andrologii.

Do szczególnych zainteresowań doktora należą zabiegi endoskopowe oraz w znieczuleniu miejscowym jak cystoskopia giętka, plastyka stulejki, obrzezanie i wazektomia. Członek Europejskiego Towarzystwa Urologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Uczestniczy regularnie w zjazdach EAU oraz PTU. Aktywny recenzent prac naukowych w Central European Journal of Urology.

Nasz doświadczony zespół czeka na Ciebie